Dlaczego powinieneś teraz zaplanować swoje zadaszenie tarasu?

Dlaczego powinieneś teraz zaplanować swoje zadaszenie tarasu?

Dlaczego powinieneś teraz zaplanować swoje zadaszenie tarasu?

W ostatnich czasach, gdy temperatura wzrasta do czterdziestu stopni, pierwszą rzeczą, o której większość ludzi myśli, jest ich zewnętrzna część domu. Wtedy dopiero szukają przyjemnego chłodnego miejsca w upalne dni. Faktem jest, że budowanie zadaszonego miejsca na zewnątrz zajmuje sporo czasu. Jeśli nie zaczniesz teraz planować, może się okazać, że nie będziesz miał okazji, aby cieszyć się nim przed ponowną zimną pogodą.

Jednak wierzcie lub nie, kiedy jest jeszcze zimno na zewnątrz, to idealny czas, aby rozpocząć planowanie budowy na wiosnę.

Dlaczego planować teraz? Co należy zrobić?

Gdzie planujesz zainstalować zadaszoną przestrzeń na zewnątrz? Czy teren porośnięty jest zaroślami, drzewami i innymi przedmiotami, które trzeba będzie usunąć? Sam proces może zająć nawet tydzień, aby się przygotować.
Ponadto rysunki, plany i ewentualne pozwolenia (wymagane w wyjatkowych sytuacjach) mogą zająć nawet trzy miesiące. Oznacza to, że jeśli rozpoczniesz planowanie w marcu lub kwietniu, możesz nie zacząć budować nawet do lipca lub później. W tym momencie możliwość cieszenia się z nowego zadaszonego miejsca na zewnątrz przed ochłodzeniem jest nikła.

Oprócz oczyszczenia miejsca, w którym planujesz umieścić zadaszoną przestrzeń do życia na zewnątrz, a także zdobycia niezbędnych rysunków, planów i pozwoleń, musisz również znaleźć producenta. To właśnie z nim będziesz pracować nad swoim wymarzonym zadaszeniem. Daj sobie czas aby dowiedzieć się, co chcesz mieć na zawnątrz oraz co kontrahent może zaoferować.

Gdy proces szukania producenta masz już za sobą, możesz omówić z nim dostępne opcje.  Dobry producent opowie Ci na co możesz sobie pozwolić podczas planowania, oraz czego masz unikać. Polecam Ci wyszukanie takiego wykonawcy, który do każdego zamówienia podchodzi indywidualnie. Dlaczego? Z prostego powodu, każdy dom jest inny, każdy dom jest postawiony w innym miejscu, wokół niego jest różne środowisko. Ogromna ilość paramentów na które producent musi spojrzeć fachowym okiem. Jednym z nich jest dobranie odpowiedniego zabezpieczenia drewnianej konstrukcji gdyż np. południowe ściany budynków są narażone na skutki warunków atmosferycznych aż pieć razy bardziej niż ściany północne.

Wcześniejsze planowanie zadaszenia tarasu jest korzystne, ponieważ większość wykonawców ma mniej pracy w chłodniejszych miesiącach roku, co oznacza, że ​​będą mieli dodatkowy czas, aby pomóc Ci zaplanować przestrzeń, którą chcesz zadaszyć.

Jeśli chodzi o stworzenie idealnej przestrzeni do życia na świeżym powietrzu, istnieje wiele rzeczy do rozważenia. Dlatego tak ważne jest, aby zacząć planowanie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Pozdrawiam serdecznie
Eryk Pietrak
Prezes
Pietrak Zadaszenia Tarasów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *