Zadaszenie Tarasu, podłoga z Modrzewia Syberyjskiego

Zadaszenie Tarasu, podłoga z Modrzewia Syberyjskiego

Prezentujemy kolejną,  piękną realizację w okolicy Grodziska Mazowieckiego.

Każdy projekt w naszej firmie rozpatrujemy indywidualnie, rozpoczynając od przygotowania pomiarów, dopasowując do pomysłu klienta. Nierzadko wiąże się to z użyciem specjalistycznych programów do obliczeń wytrzymałości.  Następnie indywidualnie dobierając oraz przygotowując konkretne drewniane elementy w stolarni. Zależy nam również na dokładnym dopasowaniu  barierek, paneli bocznych czy systemu rynnowego pod wymiar konstrukcji.

Nie inaczej było tym razem. Stworzyliśmy cały taras od ZERA, według oryginalnego pomysłu Pani Ewy.
Pokrótce opowiem z jak stworzyliśmy zadaszenie tarasu połączone z podłogą tarasową.

Taras swoimi parametrami 5,5 m głębokości, 4,5 m szerokości, oraz o wysokości w najwyższym punkcie 4 m. Tworzy konstrukcję, która mogła by pomieścić pod sobą naszego Volkswagena Crafetra. (Sprawdź co mówi prawo budowlane o takich konstrukcjach połączonych z domem)
Rdzeń konstrukcji tworzy pięć głównych słupów o przekroju 140×140 mm. To właśnie na nich opierają się sześcio-metrowe krokwy. W celu wzmocnienia wytrzymałości dachu, krokwy zostały wsparte dodatkowym podciągiem o wym. 140 x 100 mm.

Kwestie techniczne to jedno, ale uważam że im więcej drewna tym lepiej. Oczywiście z umiarem, lecz dobrze gdy sama konstrukcja budzi ciekawość wykonania.

Zanim przejdziemy do perełki, dokończmy zadaszenie czyli poliwęglan komorowy (10mm). Tu zastosowaliśmy odcień przydymiony, czyli słońce będzie na tarasie ale w formie rozproszonego stłumionego światła (w upalne dni stanowi dla nas, podczas montażu, schronienie przed intensywnym słońcem). I tu należy obalić mit o tworzeniu się “Szklarni” pod poliwęglanem. Jeżeli nie zabudujemy tarasu dookoła szkłem, pełnymi ścianami z litego poliwęglanu i powietrze zamiast “stać w miejscu” będzie mogło swobodnie przepływać pod zadaszeniem, to gwarantuję przyjemny chłód.

A teraz perełka, czyli modrzew syberyjski. (Lubimy prace z tak szlachetnym drewnem)
Płyta tarasu została wykonana z deski o wymiarach 140 x 24 mm (obustronnie ryflowana).

Czym jest modrzew i czy warto zastosować go na tarasie?
Zdecydowanie jest to temat na osobny wpis a nawet osobną stronę internetową. W kilku słowach, modrzew syberyjski nie tylko ma podwyższone parametry wytrzymałościowe, ale również z uwagi na dużą gęstość (gatunek wąskosłoisty) chłonie śladowe ilości wilgoci oraz wody co sprawia, że jeszcze lepiej znosi nasze trudne warunki atmosferyczne.

W branży mówimy że inwestycję w modrzew syberyjski pamięta się raz, później przez lata możemy cieszyć się super jakością. Oferujemy kilka gatunków desek tarasowych w różnych klasach. Jednak największą popularnością cieszy się drewno z Syberii, dostępne u nas nawet w wersji bezsęcznej (klasa select).

Jaka jest cena takiej usługi?
Kompleksowa usługa, czyli od pomiaru, do montażu tarasu z tego materiału jest to koszt  420 zł – 469 zł za metr kwadratowy powierzchni.  Cena ulegnie zmniejszeniu, w chwili gdy połączymy podłogę z zadaszeniem.

Na zdjęciach możemy również zauważyć barierki. Jest to kolejny element uszyty na miarę, zaproponowany przez Panią Ewę. Masywne “krzyżaki” nadają styl klasyczny całemu tarasowi, uzupełniają oraz co najważniejsze gwarantują bezpieczeństwo.

Wkrótce uzupełnię wpis o kwestię impregnacji farbą oraz o tym jak konserwować drewno. 

Dziękuje.

 

zadaszeniapietrak
5072 2 — kopia
IMG 4746
IMG 4743
IMG 4760
IMG 4758
IMG 4755
IMG 4748
IMG 4747
IMG 4749

Ewa
Solidnie, sprawnie i pięknie. Z tarasu nie chce się wychodzić…. Spełniają marzenia 1f642 jeszcze raz bardzo dziękuję i polecam wszystkim, którzy szukają profesjonalistów 1f642

Ewa i Adam
Właściciele opisanego tarasu

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *